مقایسه پژو پارس اتوماتیک و برلیانس h330

معرفی پژو پارس اتوماتیک و برلیانس h330 پژو پارس نیاز چندانی به معرفی ندارد و طی دو دهه اخیر یکی از پرفروش&z

توسط مدیر سایت در 11 آذر 1402

معرفی پژو پارس اتوماتیک و برلیانس h330

پژو پارس نیاز چندانی به معرفی ندارد و طی دو دهه اخیر یکی از پرفروش‌ترین تولیدات ایران خودرو به شمار رفته و بعضا با مشخصات فنی مختلف به دست خریداران رسیده است. پژو پارس اتوماتیک طی چند سال اخیر در تیراژهای بالاتر از سوی شرکت ایران خودرو به بازار کشور عرضه شده و مورد استقبال مشتریانی قرار گرفته است که صرفا تمایل به خرید یک محصول داخلی دارند و جعبه دنده اتوماتیک نیز برایشان اهمیت بالایی دارد‌.

برلیانس h330 هم از سال ۹۳ به لیست تولیدات پارس خودرو اضافه شد، با این توضیح که ابتدا موتور ۱.۵ لیتری نیروی آن را تامین می‌کرد اما از اواخر سال ۹۶ پیشرانه ۱.۶۵ لیتری پرتوان‌تر و همچنین جعبه‌دنده بهبود یافته وظیفه ایجاد نیرو محرکه این سدان جمع‌وجور شهری را بر عهده گرفتند. در این بین به دلیل بروز تحریم‌ها، مدتی تولید برلیانس اچ۳۳۰ متوقف شد اما از سال ۹۹ مجددا این محصول به سبد تولیدات پارس خودرو راه پیدا کرد.

مقایسه پژو پارس اتوماتیک و برلیانس H330 از نظر طراحی

اگر برخی تعصب‌های نابجا را کنار بگذاریم، واضح هست که ظاهر پژو پارس در مقایسه با برلیانس  H330چندان حرف مهمی برای گفتن ندارد. به‌ویژه که فریم اصلی اتاق پژو پارس در واقع همان فرم بدنه پژو ۴۰۵ است که قدمت آن به حدود بیش از ۳۰ سال پیش بازمی‌گردد. اما در سمت دیگر برلیانس  H330 طراحی مدرن‌تر به همراه منحنی‌های جذاب‌تری ارائه می‌دهد و درمجموع چشم‌نوازتر به نظر می‌رسد.

در مورد فضای کابین هم باید گفت که گرچه هر دو خودرو طراحی کاملا ساده و بی‌آلایشی را به نمایش می‌گذارند، اما باز هم وضعیت برلیانس h330 چه از لحاظ سبک طراحی داشبورد و چه از نظر کیفیت متریال، نسبت به پژو پارس برتری دارد. عایق‌بندی کابین نیز در محصول پارس خودرو به طرزی بهتر صورت گرفته و درمجموع کیفیت مونتاژ بالاتری را در این ماشین چینی نسبت به پژو پارس شاهد خواهید بود.

 با این حال پژو پارس به علت فاصله محوری بزرگتر، کابینی جادارتر به‌ویژه برای سرنشینان ردیف عقب را در دسترس قرار می‌دهد. گنجایش صندوق عقب پژو پارس هم ۴۷۰ لیتر بوده و برلیانس اچ330 ظرفیتی معادل 420 لیتر را به محفظه صندوق عقب خود اختصاص داده است. بنابراین در پایان این بخش از مقایسه پژو پارس اتومات و برلیانس H330 می‌توان گفت که محصول پارس خودرو برنده رقابت است. البته پژو پارس هم در حال حاضر استایلی قابل قبول به همراه کابین جادار به کاربران خود هدیه می‌دهد.

شما برای خرید انواع قطعات یدکی میتوانید به بهترین قطعات یدکی برلیانس مراجعه کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن